Ako na Nový rok,tak po celý rok.

Čo je to Stardoll?

9. května 2012 v 14:20 | Nata |  Novinky na Stardolle
Prvom rade by som iným chcela vysvetliť čo to vlastne je.Odkaz na Stardoll: http://www.stardoll.com/cs/

Stardoll

Stardoll je online hra o módě a designu, určená především pro dívky starší šesti let.

Historie

Stardoll je internetová komunita hlavně pro dívky, kterou kolem roku 2002 vymyslela jistá Liisa ze Skandinávie. Vedla ji k tomu hlavně její záliba v papírových panenkách, kterou přenesla právě tímto směrem. Stardoll se původně jmenoval paperdollheaven.com (stránka stále existuje, podle všeho se jedná o jakousi dětskou odnož dnešního oficiálního stardollu). Mezi mladými lidmi se stal během krátké doby velice populární, a Liisa ji pomocí svého malého syna stále vylepšovala. Sama Liisa o stardollu říká následující: "Mnoho online stránek jsou zaměřena na násilí a soutěživost. Chtěla jsem vytvořit bezpečné prostředí pro dívky, které jsou kreativní a které se zajímají o módu. Hledají něco jiného než střílecí a násilné hry." Dnes je původní autorka, "matka" stardollu, stále důležitou součástí dění za oponou. Každý den prý navrhuje nové a nové panenky, a snaží se přijít s novými vylepšeními.

Jak hrát

K registraci nepotřebujete e-mailovou adresu, stačí vymyslet přezdívku, kterou mezi více než 150 000 000 uživateli nikdo nemá, zadat vhodné heslo, datum a rok narození, vybrat si svou začáteční MeDoll a můžete začít.
Pro každou novou Nesuperstar doll (Členství SS si můžete zaplatit i předem, ale stojí to vícenež v průběhu hry) jsou tu dva zařízené pokoje se skříní, kde najdete pár kousků oblečení.
Každý člen si může také napsat svou prezentaci, a má k dispozici Guestbook (GB) kam mu ostatní uživatelé můžou psát vzkazy a pod.
Beauty Parlor(čili Salon Krásy) kde můžete Dollce upravit styl a barvu vlasů, oči, nos, ústa, pihy, barvu pleti, postavu, pohlaví a další.
Starplazaje stardollové nákupní centrum. Naleznete v něm jak značky, které nemají vůbec žádný reálný základ (pouze v nich občas objevíte triko které máte doma, nebo které jste viděli na nejnovější přehlídce nějakého slavného návrháře), tak i reálné obchody. Ty se v Plaze, jak se centru zkráceně říká, nachází buď dlouhodobě (měsíce, někdy i roky) ale po čase zmizí. Nebo tzv. Tribute obchody které jsou k dispozici 1-2 měsíce. Při různých příležitostech (událost, roční období,...) do Plazy chodí limitované obchody. Limitovanost spočívá v tom, že je od každého kousku oblečení k dispozici pouze několik set věcí a ceny jsou většinou znatelně vyšší než kdekoli jinde. V současnosti se k těmto obchodům řadí Limited Edition (LE), Antidote (ID) a nejnovější Young Hollywood. Každý měsíc do plazy chodí tzv.Hot Buys (HB). Jsou k dispozici pouze měsíc, a jejich ceny bývají výraznější než u normální konfekce, ale nižší než u značkových nebo limitovaných obchodů. Všechny značkové, limitované a HB věci se dají sbírat, nebo postupem času výborně zpeněžit. Na Stardoll se také koná mnoho událostí. Stejně jako ty stálé (NCG, CG, Starmovie, Scény...) tak i limitované (Jarní soutěžě, soutěže ke dni matek, vánoční soutěž...) Nejlepšími hráčkami Stardollu jsouMissycooll,betybils, Werrunka, vlasta123...atd.
Starbazaar=(SB) místo, kde můžete prodávat své výrobky, nebo staré vintage kousky. Prodávat a kupovat mohou pouze superstars, nesuperstars pouze pokud mají více jak 400sp.
Můžete také vstoupit do bezpočtu klubů a založit vlastní. Uspořádat párty, nebo oblékat celebrity (což byl vlastně hlavní smysl Stardollu)
Broadcast=vaše vlastní zpráva na titulní straně (slouží jako reklama). Tato služba je pouze pro SS, a celosvětové odvysílání stojí 5SD, jen ve vaší zemi 3SD.

Dělení členů,měna, bodový systém

Stardoll své členy dělí na Superstars(ss) a Regular members(nss) (ve stardollové společnosti Nesuperstars/Nonsuperstars). Zatímco regular members mají členství zdarma, superstars si své členství platí- mají různé výhody a pod. Pokud si členství superstar platíte více než rok, stavá se z vás člen Royality. Měna je na stardoll dvojí- stardollars (SD)a starcoins (SC). Starcoins jsou relativně nový vynález, donedávna všichni platily SD, ovšem NSS mohli pouze něco. Nyní se to dá popsat tak, že SD jsou měnou SS a SC jsou měnou jak SS tak NSS. Za hraní dostáváte tzv. starpoints (SP). Jak nabíráte počet, odemykají se vám nové věci v obchodu s nábytkem a vlasy v beauty parloru. Starcoins můžete vydělávat, pokud zaregistrujete e-mailovou adresu. Většinou se vydělávají 2 až 3 SC za každý úkol, jako třeba ohodnoťte starmovie, vytvořte starmovie, navrhněte svůj šperk atd.
"SD"= "Stardollars" (CZ-"Stardolary") "SC"= "Starcoins" (CZ-"Starmince") "SP"= "Starpoints" (CZ-"Starbody")

Zdroj: Wikipedia.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silkmilk Silkmilk | Web | 9. května 2012 v 18:09 | Reagovat

Super výstižný článek :-D. Dík za vysvětlení Naty, aspoň se v tom trochu orientuju. A ty Stardolls panenky od Mattela jsou tedy vyrobené na základě této hry? :-?

2 Nata Nata | 9. května 2012 v 20:57 | Reagovat

[1]: Ano :) Nemáš zač :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama